شرکت کامپیوتری میلاد
ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

آموزش برنامه نویسی PLC: چطور شروع کنیم؟

دسته‌بندی نشده میلاد 28 اردیبهشت 1402

برنامه نویسی PLC هم اکنون یکی از فرایندهای کلیدی در امرهای صنعتی مختلف است. این فرایند قدرتمند و پیچیده در همسایه فناوری به شما کمک می کند تا حالت های خودکار برای پروسه های مختلف در راه خود را ایجاد کنید. اما آشنایی با برنامه نویسی PLC ممکن است مهمترین مورد است که باید بنویسد. آیا قصد دارید این کار را انجام دهید؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا ببینیم چطور با آموزش برنامه نویسی PLC شروع کنیم؟

آموزش انواع دستگاه های plc

دستگاه های PLC همواره به عنوان یکی از ابزارهای بسیار مفید برای کاربردهای کنترل رزوبیشن نموده اند. در این صورت پاسخ به ان نیاز به اطلاعات بیشتری نیز وجود دارد. این پست نحوه آموزش چهار انواع مختلف دستگاه های PLC را پوشش خواهد داد.

1- SLC 500: این نوع PLC به نظر بسیار ساده می رسد و راه حلی ساده، ارزان و مناسب برای کاربردهای کنترلی قدرت می دهد. این PLC معمولا دارای ۴۰۰۰ خط مجازی و ۱۰۰۰۰ قسمت قابل ویرایش و انواع مختلفی از تابع ها و تابع های ویژه می باشد. مزیت شایسته این نوع PLC این است که آسان و TV منطبق بر میزان تخصص و توسعه یافته کاربر می باشد.

2- Micrologix ۱۱۰۰: این نوع PLC یکی از راه حل های قدرتمند و پیشرفته SMC است. این نوع PLC از نظر ساختاری متفاوت است و دارای ۴۰۰۰ خط و ۱۰۰۰ قسمت قابل ویرایش می باشد. به همین ترتیب می توان با استفاده از این نوع PLC انواع مختلف رزوبیشن های کنترلی را اجرا کرد. از لحاظ قیمتی، این نوع PLC توسط کاربرانی که از تازه کاران استفاده می شود، بسیار رئوسازی شده است.

3-Micro850 : این نوع PLC از طرزهای تحلیلی پیشرفته تری استفاده می کند و به طور فوق العاده قدرتمند است. این PLC به نحوی طراحی شده که بتوان تعداد زیادی از توابع را اجرا کرد. در این نوع PLC یکی از ویژگی های مهم توانایی قطع کردن مستقیم و تأیید از طریق درگاه های اتصال مختلف است. بدین ترتیب می توان تسهیلات فوق العاده ای را برای یک سیستم کنترل بسیار قدرتمند داشت.

4-DG1: این نوع PLC، به نظر عجیب می رسد، راه حلی پیشرفته برای سیستم های کنترل رزوبیشن و معکوس می یاشد. این PLC فاکتور هایی را ارائه می دهد که قابلیت هوشمند سازی را امکان پذیر می سازد. این ویژگی ها سبب می شود که از انواع سایر PLC ها تفاوتی داشته باشد، و بتواند مزیت های نیازمندی های سیستم های کاربردی را به خوبی برآورد و به منظور تسهیل کاربردهای مشتریان اجرا کند.

با توجه به اینکه شناسایی حداقل سطح برنامه نویسی باید همراه با نوع دستگاه های PLC انجام شود، لازم است با مطالعه این پست، امیدوارم که شما حداقل چندین نکته تجربی در مورد آموزش برنامه نویسی PLC کسب کرده اید و از فرصت هایی پیشرفت کرده اید. این نوع برنامه نویسی بوجود می آورد احساس انتشار و پرداخت می شود! تمام استعدادهای شما را به عنوان PLC استفاده کنید و همه چیزهایی را تجربه کنید که حاصل خواهید شد.

میلاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translation
preloader