ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

طراحی PLC: اولویت اول آموزش!

دسته‌بندی نشده میلاد 12 اردیبهشت 1402

هنگامی که می خواهیم کاری را انجام دهیم بصورت بهتر و با کیفیت تر، اولین مرحله ای که باید بگذرانیم این است که بتوانیم این کار را با کار بَفتاح یاد بگیریم. نفوذ به پیشرفت ها و فنون موجود برای این کار معاصر، می تواند خطوط کار ما را به راحتی برای یادگیری سریع و مؤثر نهایی کند. پرسش در اینجا این است که چطور می توانیم طراحی کنترلرهای لایه فضای ساده (PLC) را یاد بگیریم؟ تجربه کاری و تحقیقات اخیر، به ما می دهد که اولویت اول برای شروع هر یک از این تحصیلات آموزش است. در این ارزشمند نوشتار، ما قصد داریم بحث این موضوع را به ارتباط با طراحی واقعی (فعلی) PLC بگذرانیم و به شما نحوه شروع به طراحی راه اندازی PLC و اجرای آن را بیان می کنیم. امیدواریم که نوشتار حاصل از این فعالیت، برای اولین مرحله یادگیری PLC باعث برخورداری کافی برای شما خواهد شد.

آموزش انواع دستگاه های plc

PLC نام فارسی مخفف Programmable Logic Controllers یک سیستم نرم افزاری است که معمولاً برای کنترل ماژول های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. PLCs کنترل عملکرد هیدرولیکی، برقی، هوایی، و قطب نمایی و نگهداری کنترل یافته یا انواع دیگر تجهیزات انفورماتیک را انجام می دهند.

  • SLCs برای کنترل پردازش های نزدیک به سطح و مهمانسالی معمولاً به صورت یک پردازنده نمونه ای، یک دستگاه می باشند.
  • MLCs تجهیزات لایه بالا مرحله ای هستند که دارای پردازش های پایه هستند. ساختار سیگنالها و دستورات ورودی و خروجی به طور کامل با MLCs کنترل شده است.
  • Small Micro-PLCs این نوع PLC کوچک بعضی بارها در استفاده کنار ابزارهای کوچک کاربرد دارد و بعضی از آن ها می توانند یک ربات را هم کنترل کنند.

تجهیزات PLC معمولاً با کدهایی از نوع Ladder-logic به نام برنامه نویسی نسبت به ورودی ها و خروجی ها را بر اساس توصیف شده قابل پیاده سازی کردند. همچنین، یک یا بیشتر از ماژول های ورودی، خروجی یا چندگانه وجود دارند. وجود این ماژول ها برای تجهیزات مبهم باعث می شود که تجهیزات بر اساس نیاز های کاربر قابل پیکربندی و فعالسازی شوند.

PLC نیز با اظلاعات فنی همراه با تجهیزات مختلف محیط، از جمله دما، فشار، سطح، و ترانسمیترها، با ارتباط با یکدیگر با استفاده از پیکربندی پویا و فعالسازی، ارتباط بین این اطلاعات را مدیریت می کنند. مهمه است که PLC می توانند بطور اتوماتیک مقایسه ویژگی ها و ساختارهای مختلف را ارزیابی کنند. تجهیزات PLC معمولا نیز دارای چندین ماژول داخل برنامه نویسی مختلف هستند که کنترل پیشرفته ای در تعیین مقادیر و رفع مشکلات و اشکالات وجود دارند.

PLC ها معمولاً با استفاده از کنترلرهای کامپیوتری API و Database servers به عنوان وسیله ای برای ارتباط با اطلاعات هستند. همچنین، فرایندهای اتوماتیک مقدماتی برای کنترل این اطلاعات مانند جمع آوری، ذخیره و نمایش اطلاعات می باشد. همچنین، پیگیری و پاسخگویی به اشکالات احتمالی نیز از نظر فنی جهت فعال سازی سریع تر این افزارها و تجه با نوشتن این مقاله، سعی کرده ایم که مسیر مناسب را برای شما نشان دهیم، یعنی آموزش قبل از هر کاری را انجام دهید. توصیه ما این است که بدون تاکید بر تدریس مناسب مهارتهای PLC، نمی تواند هشدارو پیشگیری از خطاها در طراحی انجام شود. لذا، از بخش آموزش لطفاً به این مطالب پایبندی کنید.

میلاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

tr
preloader