ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

فناوری PLC و آموزش استفاده از آن

دسته‌بندی نشده میلاد 09 اردیبهشت 1402

هرکسی که به تجزیه و تحلیل فنی نیاز دارد، لازم است با فناوری اخیر PLC آشنا شود. تقریباً امروزه هر گونه دستگاه مورد استفاده در تاسیسات، مهندسی شیمی و مکانیک، محصولات PLC را در خود دارد. با این وجود، به نظر می‌رسد که بسط کامل برای استفاده و داشتن این PLC بدون داشتن دانش لازم، عجیب است. در این مقاله، پیش روی ما نحوه کار با فناوری PLC و چگونه از آن استفاده کنیم قرار دارد. ابتدا فناوری PLC را بررسی کنید سپس چگونه استفاده کنیم را در ادامه درباره ی موضوع آزمایش خواهیم کرد. پس همانطور که نشان می‌دهد، به راحتی دستورالعمل های لازم برای استفاده از این PLC را می‌توان آموزش داد.

آموزش انواع دستگاه های plc

 1. مبانی plc : دستگاه های پی ال سی یا پروگرام قابلیت پذیر فرمان و مخابرات واقع در سخت افزارهای کوچکی هستند که افراد می توانند آنها را مخصوص به برنامه های خود مجزا و خاص استفاده کنند. این دستگاه ها با فعال سازی برنامه هایی که موجود هستند توسط ماموریت ورودی و خروجی سیستم شاهد تأثیر عملکردی هستند.
 2. جزئیات نوع های مختلف plc: نوع های مختلفی plc دارای خصوصیات و قابلیت های مختلف هستند. مثل انواع بکارگیری c ، l ، m ،t و x.
  • PLC-C: انواع plc-c اجزای سخت افزاری ساده ای دارند که برای پروگرام هایی که پیشنهاد می شود استفاده می شود. این بهترین برای استفاده در سیستم های ساده تر و بدون کیفیتات و کنترل امنیتی است.
  • PLC-L: دستگاه های plc-l با قابلیت های مختلفی همچون فشرده سازی، رمزگشایی و امنیت یکپارچه از طریق اینترنت مجهز هستند. این نوع plc برای پروگرام های پیچیده و پایداری بالا بهتر است.
  • PLC-M: به دلیل قابلیت های اتصالات در واقعیت، بهینه سازی موجودی سخت افزار و منابع اطلاعاتی، plc-m مناسب برای استانداردهای متعددی که کارایی ارتقا یافته را تضمین می کند.
  • PLC-T: قابلیت های امنیتی الزاماً در برنامه های رفع خطا نیاز است. نوع های plc-t برای پیاده سازی کنترل های الکترونیکی به کار می رود که به دلیل داشتن ابزارهای انجام برنامه ریزی نادرست ، قدرت نمی بیند.
  • PLC-X: انواع plc-x امکانات پیشرفته ی مختلفی را دارند که تضمین می کند که این سیستم ها با مشکلات کوچک روبرو نشوند. برخلاف دیگر انواع plc، این نوع نوشته ها و پیش فرض ها را برای مشاهده امکان پذیر می سازد.
 3. کلید نکات: قبل از اینکه نوع های مختلف plc را بررسی کنیم، چند نکته کلیدی را (که به شما برای انتخاب درست برنامه ها برای سیستم شما می تواند مفید باشد؛) در نظر بگیریم:
  • باید یک نوع plc را انتخاب کنید که دارای امکانات لازم است. توجه به طول و محدودیت تطبیق پروتکل و اتصالات گذشته باشد.
  • باید توجه به قیمت هزینه های ن با یادگیری فناوری PLC و اطلاعات فوق، هوشتان می تواند برای افزایش عملکرد و پیاده سازی بهتر نرم افزارها و سیستم های انبوه، در طی روند مسابقه موجود، به عنوان راه حل موجود در برترین رده های پیکربندی نیاز همواره قابل قبول شوند. با توجه به این، استفاده از فناوری PLC می تواند علاوه بر کاهش مصرف در دستگاه ها، شما را برای رسیدن به اهداف خود به راحتی هدایت کند.

میلاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

tr
preloader