شرکت کامپیوتری میلاد
ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

کنترل کننده های PLC: یادگیری آسان

دسته‌بندی نشده میلاد 21 اردیبهشت 1402

فرصتی تعلیق است که الان برای شما وجود دارد تا تجربه میکروپروسهای PLC را به سطح بالاتری ببرید. PLC نوعی از کنترل کننده ای است که استفاده می شود تا سیستم های کنترل را برای کنترل عملیات تولیدی و اتوماسیون بهینه سازی کنند. اندیشه بر اساس یادگیری آسان کنترل کننده های PLC نیز وجود دارد. چگونه شما می توانید PLC را بیشتر یاد گرفته و از آن استفاده کرده تا به موفقیت سیستم های اتوماسیونی را فعال کنید؟

این مقاله به شما کمک می کند تا اطلاعاتی را پیدا کنید که می تواند مانند مهارت های اساسی، روش های طراحی مناسب، استفاده از نرم افزارهای اتوماسیون، نحوه نگهداری کنترل کننده های PLC، و شناخت ارتباطات PLC با سیستم های دیگر باشد. با این مطلب، درک دقیق و یادگیری آسان را از کاربرد کنترل کننده های PLC می توانید به خوبی دریافت کنید.

آموزش انواع دستگاه های plc

نحوه ی استفاده از انواع دستگاه های PLC به اندازه ای گسترش یافته است که هنگام طراحی شبکه های کنترلات، مهندسین مجبور به درک اصول این دستگاه ها هستند. در ذیل نحوه ی استفاده از انواع دستگاه های PLC آمده است:

  • 1: PLCs الکتریکی: که به صورت مجازی به برنامه های الکتریکی مرتبط می گردند.
  • 2: شبکه های کنترلات: که عملکرد فعال هر قطعه از سیستم را تنظیم می کنند.
  • 3: PLCs نصبی: قابلیت نصب در فضای های مختلف مثل بناهای کارخانه، کنتورهای برق و سایر سازها را به طرف میدهند.

1- نرم افزار برنامه نویسی PLC

نرم افزارهای برنامه نویسی با تکنیک های مختلف، باعث می شود ویژگی های بسیاری به برنامه های PLC افزوده شوند. این نرم افزارها به کاربر امکان پیدا کردن مشکلات، عبارتند از دستورات کنترل، مقادیر ورودی و خروجی و سایر اجزای سیستم را می دهد. همچنین نرم افزارها همه روزه به روز رسانی شوند تا کاربران قادر به نصب پکیج نرم افزاری برای افزایش عملکرد کنترل و افزایش کاراییهای سیستم شوند.

2- گیچ های پنج پایه پلاک

یک بخش از دستگاه های PLC قابل توجه، گیچ های پنج پایه پلاک می باشند. این گیچ ها از جنس استیل ويرایش شده و با یک لولوی DIN Rail قابل نصب است که در داخل نظام های پلاک های کنترل سازی برق مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این گیچ ها، جهت استفاده در نظام های هوش مصنوعی و اندازه گیری و شبکه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

3- اجرای دستورات کنترل

به طور کلی انواع PLC ها قادر به اجرای دستورات کنترلی هستند. اکثر سیستم های PLC به صورت جداگانه از وصلات و مخزن داده برای به اشتراک گذاشتن مشخصات کنترل پلاک ها استفاده می کنند. بنابراین، نمونه ی پلاک های PLC قادر به اجرای وصلات و دستورات کنترل ورودی و خروجی است.

4- مدار های تشخیصی

بردهای PLC می توانند به عنوان یک بسته ی مدار تشخیصی کاربرد داشته باشند. این قطعات برای انتقال جواب های نتیجه ای نظیر وضعیت نشت و کل PLC کنترل کننده ها نیازمند علمی و فنی انفعال برای شناخت و کاربرد درست انواع مختلف انعطاف پذیری و رفع مشکلات میباشند. لازم به ذکر هست که یادگیری از کنترل کننده های PLC یک حرکت مستقیم نسبت به روشن بودن قدرت ابزارهای کنترل کنندگی میباشد. کاربرانی که با شخص بالایی و مهارت های اصلی PLC از طریق یادگیری و روش های جهت پیش بینی استفاده کنند، موفق به ساختن یک سیستم کنترل با ایده های نوین و کارایی کارآمد از آن خواهند بود. به عبارت دیگر، یادگیری از کنترل کننده های PLC یک سوای پر مرغ نشان می دهد که با ارائه ایده های موفق و کاربسته، می تواند مشاهده اتفاقات را تغییر دهد.

میلاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translation
preloader