ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

گامهای آموزشی برای کار با دستگاه های PLC

دسته‌بندی نشده میلاد 17 اردیبهشت 1402

یکی از موارد پیشنهادی نادر و مهم در قالب آموزش مربوط به مهندسی برق و اینترنت اشیاء است فراهم کردن دانش برای کار با دستگاه های PLC. دستگاه های PLC ویژگی های منحصر بفردی ارائه می دهند و استفاده از این نوع دستگاه ها بالاخره اقدامات عملی تخصصی را برای عملکرد کارها و کنترل سیستم های مجتمع از طریق وب مورد نیاز است. در این مقاله به بررسی گام های آموزشی برای کار با دستگاه های PLC پرداخته شده است. یادگیری موضوع و فهم آن به شما کمک می کند تا تخصص خود را تقویت کنید و برای حل مشکلاتى که مربوط به PLC هستند لازم است آن را درک کنید.

آموزش انواع دستگاه های plc

هر نوع فعالیتی که بیشتر به تکنولوژی هشت برمجی نیاز دارد، می تواند از دستگاه های plc استفاده کند. این وسیله های برای انجام کارهایی از قبیل تخصیص مانیتورینگ، کنترل فرایند ها و نظارت و رهبری امنیت به کار می روند. این سیستم ها برای کارهای مختلف با تعداد بسیاری از محصولات متنوع موجود می باشند.

دستگاه های plc می توانند بر اساس نیاز های نرم افزاری و نحوه نصب ، دسته بندی شوند. دسته بندی های اصلی نهایی شامل:

  • PLC Micro-Logic
  • PLC Micro (Micro PLC)
  • PLC Compact
  • PLC Stand Alone
  • PLC Modular
  • PLC ارتباطی
  • PLC صنعتی
  • PLC بسیار پیشرفته

برای اولین گام می توان با دستگاه های مکرو لاگیک (Micro-Logic PLC) شروع کرد. این وسیله ها از ابعاد کوچک با بسیاری از ویژگی های آسان استفاده کرده اند و می توانند به صورت کاملاً بسیار ساده به پروژه هایی که نیاز ندارد نظارت، انجام دهند. از جمله ویژگی های این دستگاه ها می توان به آرایش اینترفیس، استفاده از کانال های ارتباطی، امنیت پایه مناسب برای نگهداری اطلاعات و استفاده از هکتوگرم اشاره کرد.

دستگاه های بسیار پیشرفته از نظر مشخصات و قابلیت کاربرد بیشتری از طریق برنامه نویسی، وب سروری نامرئی و پنل های کاربری ویژه و مناسب برای پروژه های مختلف را تولید می کنند. از جمله توانایی های کلیدی این دستگاه این است که می توانند شامل چندین ماژول، آشکار کردن نقاط فعالیت های پشتیبان، نظارت و رهبری امنیت، نظارتی نمایش مولفه ها، شبکه های نظارتی و ارتباطات، همرنگی کنترلر انواع ارتباطها و … باشند.

برای کاربردهای صنعتی، می توان از PLC صنعتی استفاده کرد . برنامه های PLC استاندارد با برنامه نویسی بهینه و قابل اضافه کردن به یک شبکه شرکتی مرتبط به لحاظ استفاده کاربری ایجاد می شوند. برنامه نویسان متخصص هستند که به برنامه نویسی و برنامه میزی با دستگاه های PLC ارتباط می کنند. همچنین با توسعه برنامه ها، کمک به انجام کنترل فرایند ها و کنترل پیاده انواع پایش و مشخصات موجود در هر فرآ اگر دوست دارید به بهترین وضعیت در کارهای مربوط به PLC برسید، این گامهای آموزشی را به طور کامل و کاملاً مطالعه کنید. چنانچه می خواهید، می توانید همچنین با توجه به فناوری نوین و سیستم های نامحدود، نیز هیجان انگیز تجربه اى جدید و با کیفیت به وجود آورید. امیدواریم طی این راهیابی بتوانید کارهایتان را به نو قدرت تر شکل بدهید و سرزنش هایتان را با استفاده از این دستگاه های لینک زده شده، به آفریننده ترین چالشها تبدیل کنید.

میلاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کامپیوتر های بعد از امروز

میلاد 25 اردیبهشت 1402
tr
preloader