ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

یادبگیری آموزش دستگاه های PLC

دسته‌بندی نشده میلاد 07 اردیبهشت 1402

این روزها، از یادگیری آموزش های مربوط به دستگاه های پی‌آر‌سی پر فعالیت می‌باشیم. از تشخیص سریع مشکلات تا بهادری انواع برنامه ها، دستگاه های پی‌آر‌سی می‌توانند کارهای عملی الهام پذیری انجام دهند. برای آن که بتوانیم آن ها را بخوبی فروش پیدا کنیم، ضروری است که یاد بگیریم چگونه از مزایای استفاده از PLC استفاده کنیم. با این مقاله، مطالعه یادگیری آموزش های مربوط به دستگاه های پی‌آر‌سی را هدف قرار دادیم.

آموزش انواع دستگاه های plc

برای آشنایی با PLC-ها بیشتر، در ابتدا انواع کلیدی آنها را معرفی می‌شود:

  • هیستورله و PLC-های کوچک: این دستگاه‌ ها شامل نوع‌های مختلفی از PLC-ها مثل PLC-های اسکانل، PLC-های Micrologix، PLC-های Modicon، PLC-HMI-های سری S و PLC-های CompactLogix می باشند. این نوع از PLC ها قابلیت های قدرتمندی را برای انجام توابع مختلف و پشتیبانی از نرم افزارهای ربات دارند. علاوه بر این، از مزایای این دستگاه‌ها می توان اشاره کرد شانگهای کم حجمشان، قابلیت یکپارچه سازی با سخت افزارهای دیگر و نیز قابلیت ارتباط با سیستم‌های HMI باشد.
  • PLC-های حرفه ای: این PLC ها به طور کلی برای سیستم های صنعتی کاربرد دارند، همچنین قدرت قابلیت های آن کاملاً به کاربراش را ارایه می‌دهد و این دستگاه‌ها روشنایی بالایی به کاربران و پشتیبانی بالایی از نرم‌افزارهای مختلف را به آنها می‌دهند. این نوع از PLC ها نسبت به نوع قبلی، موفق به یکپارچه سازی شدن با بسیاری از PLC-های مختلف و سخت افزارهای مختلف می باشد.
  • PLC-های مطلوب : این نوع از PLC ها برای انجام توابع پیچیده استفاده می‌شوند، چون این نوع از PLC ها را می توان سفارشی کرد. همواره قابلیت انجام توابع خاصی با یک دستگاه یا چند دستگاه کوچک PLC را دارند، اما برای کارهایی که نیازمند به نوعی قویتر از PLC هایی هستند، از PLC های مطلوب استفاده می شود. این PLC-ها به عنوان یک ترکیبی از پنجره PLC، شبکه شرکت داخلی و حتی یک سرور استفاده می شود.

و ة آموزش انواع PLC ها نیز نوع هر یک از مسیر هایی است که برای بهتر یا بدتر کار کردن با PLC ها مهم می باشد. پس باید قبل از آن که کاربر بداند کجا برای استفاده از PLC می تواند استفاده کند، خوب است دقیقا بداند که انواع کلیدی PLC وجود دارند.

با شعور تشخیص دادن نوع PLC ها، سپس نیاز است نحوه کارکرد آنها با یکدیگر و یا با سیستم‌های I/O موجود در محیط را نیز یاد بگیرید. می‌توانید چندین نوع برنامه نویسی از قبیل IEC-61131-3، EFB، SCL و FBD استفاده کنید در صورتی که نیاز به انجام کارهایی مشخص کل نکات این مقاله را در مورد یادبگیری آموزش‌های PLC به کمک تجربه اشاعه کرده ایم که اگر رعایت کنید می توانید هر نامه ای از این دستگاه ها را به کار برید. با پیشینه بالای فنی، زمانی که به عنوان مهندس یا کنترل کننده ریز مشکل در سیستمهای PLC رواج دارد، استخدام نیروی قدرتمند و آشنایی با دستورالعملها و باتوجه به محدوده اطلاعاتی توصیه می شود. با انجام این کارها می توان به یک حل بهتر و با صفات بالایی برای بارگذاری مواد طراحی کرد.

میلاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

tr
preloader