ورود و عضویت
0
سبد خرید شما خالی است

یادگیری نحوه کار با دستگاه های PLC

دسته‌بندی نشده میلاد 08 اردیبهشت 1402

دوستان! شما یاد می گیرید که نحوه استفاده از دستگاه های PLC پیچیده است؟ شاید یادگیری مبتنی بر عمل با این دستگاه ها بهتون وقت مطلبی میکشه که استفاده ازشون رو درست کنید. با خواندن این مطلب، احتمالا همه اشیاء که نیاز دارید را در مورد بهترین نحوه استفاده از دستگاه های PLC بدانید!

آموزش انواع دستگاه های plc

PLC یک دستگاه کنترل صنعتی است که شامل کاربرد مختلفی از طریق برنامه نویسی بهره می برد. این دستگاه ها تولید و قابل استفاده هستند. هدف اصلی از استفاده از انواع PLC انجام اعمال کنترلی اجباری است که بر روی یک سیستم کاربردی احاطه می گیرد. در این مطلب، می خواهیم به مباحث در مورد انواع PLC بپردازیم.

1. نوع های نرم افزاری PLC: با استفاده از PLC می توان مشابه برنامه نویسی رایانه ای را انجام داد. یک برنامه PLC کامل شامل دو بخش است که شامل یک بخش کد می شود و یک بخش بازخورد همراه است. این نوع PLC از برنامه نویسان مختلف، علاوه بر طراحان و برنامه نویسان، افزایش می یابد.

2. نوع های سخت افزاری PLC: دستگاه های PLC شامل یک ساختار سخت افزاری که از واحدهای مختلف الحاقه کننده با هم کار می کنند، به عنوان مثال واحدهای پردازش، هوش مصنوعی و قطعاً مدارات سیگنال می باشد. مباحث در مورد این حوزه تحت عنوان مهندسی سخت افزار منحصر به فرد مورد مطالعه قرار می گیرند.

3. نوع های نصب PLC: نوع نصب دستگاه های PLC نیز وابسته به نوع دستگاه است. تمام این دستگاه ها این سازگاری را به محیط خودشان می دهند که دو بخش شامل تجهیزات الحاقه کننده و تجهیزات کنترل تولید می شود. این نوع نصب قابلیت انتقال قوانین و کنترل از یک نوع PLC به نوع دیگری را فعال می کند.

4. نوع های کنترل PLC:
یونیت PLC وارد محیط است که برای انجام کنترل های اجباری بر روی یک فرآیند مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کنترل می تواند به عنوان تنظیم کننده یا تطبیق کننده برای انجام کارهایی که با توجه به نیازهای ساختاری وابسته به قوانین انجام نمی شوند، استفاده می شود.

5. نوع های اتصال PLC: دستگاه های PLC از مختلفی از کابل ها، اکسل ها و جمله وابسته ها استفاده می کند. این نوع های اتصال مختلف امکان اتصال دستگاه های PLC در نقاط نزدیک قرار گیرد و برای اتصال آنها بهترین راه را جستجو می کند.

6. نوع های برنامه نویسی PLC: برای انجام کارهای پیچیده با PLC، مشکل اساسی در برنامه نویسی سوال و پاسخ هایی که ما درباره نحوه فهم هوشمندانه از دستگاه های PLC، آشنایی با این موضوع و انجام مسئله «فرم دایناک» بررسی کردیم، باعث شده که فهم نحوه فعالیت با این دستگاه های را به شما متحمل سپرده باشید. همانطور که امروز مشاهده کردیم، PLC ها در صنعت و بازارها کاربرد ویژه ای دارند و یادگیری از آن ها به شما استعدادهای لازم را برای بازار کاری خود مهیا می کند. با ما همراه بودید تا این پیشرفت را در یادگیری انجام دهیم و از آینده پیروز نشویم!

میلاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

tr
preloader